Proběhlo
11|9 2016
Obrázek pro akci Nemoc

Nemoc

Experimentální situační „sociologicko-psychologická“ hra pro 8 účastníků o tom, jak my jako společnost nahlížíme na lidi, kteří trpí neutěšeným zdravotním stavem. Hra pojednává o hlavním hrdinovi jménem Petr, který trpí vysilující nemocí. Ta ho postupně stále více a více odděluje od aktivit, které má rád a spolu se zhoršujícím se zdravím se zhoršuje i jeho psychika. Petr v průběhu děje prochází stejnými situacemi jako ostatní, avšak pro něj jsou daleko těžší.

Roli Petra si přitom postupně vyzkouší každý z 8 účastníků, a to každý v jedné scéně, kterých je dohromady právě 8. Není třeba řešit pohlaví Petra, ani přesný medicínský název jeho choroby. Pohybujeme se v hypotetickém rámci, čase a modelových situacích, které přesto na konci složí pomyslnou skládačku až do posledního dílku. Akce je určená pro všechny, kdo se nebojí smutného tématu, pokusného formátu a sehrání rolí, které zpodobňují negativní přijímání nemocných většinovou společností. Hra je krátká a jednoduchá, mírou zážitku nikomu nezmění život, ovšem usiluje o to vyvolat v hráčích závěrečné zamyšlení nad existencí hlavního hrdiny a nad tím, jak se my jako společnost k podobným reálným „Petrům“ denně chováme.


… číst celé

11|3 2016
Obrázek pro akci Sklep

Sklep

V osadě Dobrá voda se v jednom sklepě schází skupinka spiklenců. Lidí, kteří do nedávna vládli osadě a stáli pevně proti jejímu připojení ke konkurenční frakci - k Jednotě. Do dneška si mysleli, že mají osadu pevně ve svých rukou, ale vše nasvědčuje tomu, že situace se nečekaně změnila! Co to pro ně znamená? Jak k tomu vůbec došlo? Zradil někdo nebo byla Jednota prostě lepším soupeřem než předpokládali? Půjde takový vývoj zvrátit? To jsou věci, které si spolu budou muset vyřešit, než se pustí do dalších kroků. Povede se jim to?


… číst celé

10|26 2016
Obrázek pro akci Brouk

Brouk

Scénovaný larp ve 12 obrazech na motivy díla Franze Kafky, zejména jeho povídky Proměna. Cílem této experimentální hry s divadelními prvky je navodit v účastnících pocity, tolik typické pro Kafkovu tvorbu: existenciální úzkost, bezvýchodnost situace, absurditu i tragikomické protiklady. Temnou atmosféru bude umocňovat blackboxová scéna s využitím světel a stínů. Kdo sebere odvahu nahlédnou do podivné mysli nadaného spisovatele a prožít zvláštní osudy jeho postav? Larp vznikl a bude uváděn v rámci projektu Česká duše.


… číst celé

10|20 2016
Obrázek pro akci Kurva se neříká

Kurva se neříká

Jak velký vliv má tvoje rodina na to, kdo jsi? Kolik ústupků jsi musel/a udělat ve svém vztahu? Jsi si jistý, že neexistuje lepší způsob, jak spolu být?


… číst celé

10|13 2016
Obrázek pro akci Poslední pokoj

Poslední pokoj

Nejdřív někdo hrozně vykřikl. Pak se přidaly další hlasy. A potom vypuklo naprosté pandemonium. Stěny i podlahy se začaly bortit a rozkládat v čistou nicotu. Jekot, pláč, prosby o pomoc, někdo se hlasitě modlí. Vzduch je najednou tak studený až bodá v plicích. Útěk, poslední práh. Bude to k něčemu? Zapadnou dveře, pokoj se zachvěje, ale nerozpadne. Úplně poslední pokoj.


… číst celé

10|6 2016
Obrázek pro akci Iure

Iure

Je to jako probuzení ze spánku. Z dlouhého spánku. A jak realita pomalu prosvítá skrze závoj snu, v hlavě začínají vířit tíživé otázky: „Kde to jsem? Jak jsem se sem dostal? Co se stalo?...“. A hlavně ta nejdůležitější: „KDO jsem?“... Otevíráš oči. V útulné místnosti hledíš do tváří, které odráží stejný zmatek, jaký právě pociťuješ i ty. Čtyři osoby. Stejně oblečené, jako ty. Každá má na hrudi štítek se jménem, které je pro tebe stejně cizí, jako to tvoje. A všechny pohledy směřují k obálce na stole. Po chvíli napjatého ticha se jeden z vás osmělí, bere obálku do ruky, otevírá ji a k údivu vás všech nahlas odříkává první slova toho dopisu. „Vážená poroto...“


… číst celé

7|23 2016
Obrázek pro akci Letní kempy 2016

Letní kempy 2016

Letní kempy se konají ve dvou termínech: 

23.7.- 30.7. 2016

30.7. - 6.8. 2016

Cena za jeden týden je 4250Kč


… číst celé

3|25 2016
Obrázek pro akci Pražská Hlídka: Sidestories II.

Pražská Hlídka: Sidestories II.

Velmi nás inspirovalo, jak se vám Sidestories líbily, rozhodli jsme se v udělat pokračování. 
V Březnu se prostě nejde spát bude se pařit a hlídkovat.
 

… číst celé

3|11 2016
Obrázek pro událost 8. Prague by Larp

8. Prague by Larp

Hráči, hráčky, příznivci komorních larpů!

Jako každý rok jsme pro Vás pátrali po nejrůznějších komorních hrách od tvůrců z celé České republiky.

Prague by Larp se vyvíjí. A to především díky Vám!

A tady se můžete přihlásit k víkendu, který bude jistě plný zážitků!


… číst celé

2|19 2016
Obrázek pro akci Maškaráda VIII.

Maškaráda VIII.

8. pokračování úspěšného městského upířího larpu na motivy RPG Vampire: the Masquerade.


… číst celé

11|27 2015
Obrázek pro akci Pražská Hlídka: Sidestories

Pražská Hlídka: Sidestories

Ahoj všem,

Protože jsme, podobně jako někteří z vás, smutný pandy z toho, že nebudou podzimní Hlídky, rozhodli jsme se po dohodě s organizací přeci jen nějaké Hlídky udělat. 

Protože, pokud možno, nechceme přijít do styku s organizačními informacemi ani nijak měnit a utvářet svět ve kterém běžně hrajeme, nebudeme řešit jakékoliv výzkumy, osobní tajemství a exkurzy do problémů z předchozích dílů, tyto věci necháváme na příští řádnou hru. Analytické oddělení bude pro tuto příležitost zvlášť oddělené.


Organizovaný chaos

Silentbob, Vacky, Vsuvka, Kuba a Calwe.
organizační e-mail: sidestories@praguebynight.eu


… číst celé

10|23 2015
Obrázek pro událost Matrix: Dies Irae Reloaded

Matrix: Dies Irae Reloaded

Tajemství. Napětí. Šifry. Souboje. Deset dní, ve kterých se váš reálný svět změní v Matrix a virtuální svět se stane realitou. V larpu volně inspirovaném filmovou předlohou, si můžete zahrát posádky lodí, "neprobuzené" lidi, programy… a možná i něco dalšího.

Matrix: Dies Irae Reloaded proběhne na podzim pod záštitou Prague by Night.


… číst celé

9|24 2015
Obrázek pro akci Maškaráda VII.

Maškaráda VII.

7. pokračování úspěšného městského upířího larpu na motivy RPG Vampire: the Masquerade.


… číst celé

8|27 2015
Obrázek pro událost Pražská Hlídka XIV

Pražská Hlídka XIV

Čtrnácté pokračování městského larpu Pražská Hlídka na motivy knih Sergeje Lukjaněnka, tentokrát s podtitulem "Díky za každý další ráno".


… číst celé

7|25 2015
Obrázek pro událost Letní kempy 2015

Letní kempy 2015

Letní kempy se konají ve dvou termínech: 25.7.- 1.8. a 1.8.- 8.8. 2015.

Cena za jeden týden je 4250Kč


… číst celé