Proběhlo
10|26 2017
Obrázek pro událost Maškaráda XI.

Maškaráda XI.

Kolik je cest, po kterých se nedá jít? Kolik falešných přátel vás ještě zradí? Má smysl bojovat za tohle starobylé město a neutéct kamsi daleko?
"Zralá jablka poznání chutnají tak trpce. Okuste je. Aspoň kousek," šeptají nocí nádherné zkrvavené rty.
 
Jedenácté pokračování upířího LARPu Maškaráda.
 
Od neděle 13. 8. 2017 do neděle 10. 9. 2017 (včetně) bude probíhat přihlašování zaběhlých postav.
 

… číst celé

7|22 2017
Obrázek pro akci Letní kempy 2017

Letní kempy 2017

Letní kempy se konají ve dvou termínech: 

22.7.- 29.7. 2017

29.7. - 5.8. 2017

Cena za jeden týden je 4250Kč


… číst celé

5|4 2017
Obrázek pro akci Maškaráda X.

Maškaráda X.

V pražských nočních ulicích cosi přehlušuje běžné opilé veselí, šumící auta i praskání neonů. Studené cvakání zbraní. Klapání měněných zásobníků. Natahování závěrů.

Mezitím kdesi na východě pohnula ženská ruka s krvavě rudými nehty další šachovou figurou. Praha dlouho nechtěla a odmítala hrát tuhle hru, tuhle partii... Jenomže přestává mít na vybranou.
… číst celé

4|21 2017
Obrázek pro událost 9. Prague by Larp

9. Prague by Larp

Hráči, hráčky, příznivci komorních larpů!

Jako každý rok jsme pro Vás pátrali po nejrůznějších komorních hrách od tvůrců z celé České republiky.

Prague by Larp se vyvíjí. A to především díky Vám!

Tady se budete moci přihlásit na víkend plný zážitků!


… číst celé

3|3 2017
Obrázek pro akci Pražská Hlídka XVI: Najít, posolit a zapálit!

Pražská Hlídka XVI: Najít, posolit a zapálit!

Již šestnácté pokračování městského larpu Pražská Hlídka na motivy knih Sergeje Lukjaněnka, tentokrát s podtitulem "Najít, posolit a zapálit".


… číst celé

1|26 2017
Obrázek pro akci Cesta do Isoly

Cesta do Isoly

Steampunkový/koloniální komorní larp, který se odehrává v alternativním světě na technické úrovni viktoriánské éry.


… číst celé

1|18 2017
Obrázek pro akci Výjimeční vyšetřovatelé 2: Vražda Vladimíra Vladimiroviče

Výjimeční vyšetřovatelé 2: Vražda Vladimíra Vladimiroviče

Co by se stalo, kdyby se na jednom místě sešli ti největší detektivové všech dob? Dokázali by spolupracovat, nebo by se jejich obří ega střetla v nelítostném souboji? To vše ukáže jeden z nejtěžších případů jejich kariéry. Případ, který může otřást celým alternativním světem.


… číst celé

1|10 2017
Obrázek pro akci Terapie tmou

Terapie tmou

Hra je volně inspirovaná skutečnou terapií tmou, kdy pacient tráví týden o samotě potmě, pro účely larpu se ale jedná o krátkodobou a hromadnou terapii, kterou poskytuje komerčně zaměřené terapeutické středisko.


… číst celé

1|5 2017
Obrázek pro akci Takové hodné děti

Takové hodné děti

Hra se odehrává na dvou silvestrovských večírcích (rok po sobě). V místním kulturním domě schází všichni, kdo v městečku něco znamenají, a slaví příchod Nového roku. A jak to tak bývá, vyplývají na povrch nějaké ty křivdy, zloby a tajemství.

 


… číst celé

12|3 2016
Obrázek pro akci Půlnoční cirkus 2016

Půlnoční cirkus 2016

Přijďte se na nás podívat!

3.-4. 12. 2016 v DDM Praha 8 - Spirála, Přemyšlenská 1102/15

Věštkyně, tanečnice, Dům hrůzy, čajovna, masáže, klauni, mimové, střelnice a mnoho dalšího!

Pro děti, dospělé i seniory!


… číst celé

11|18 2016
Obrázek pro akci Pražská Hlídka XV: Kdo seje vítr, sklízí bouři

Pražská Hlídka XV: Kdo seje vítr, sklízí bouři

Patnácté pokračování městského larpu Pražská Hlídka na motivy knih Sergeje Lukjaněnka, tentokrát s podtitulem "Kdo seje vítr, sklízí bouři".
 

… číst celé

11|12 2016
Obrázek pro akci 333

Šifrovačka 333

Šifrovací hra po Praze mystické


… číst celé

11|9 2016
Obrázek pro akci Nemoc

Nemoc

Experimentální situační „sociologicko-psychologická“ hra pro 8 účastníků o tom, jak my jako společnost nahlížíme na lidi, kteří trpí neutěšeným zdravotním stavem. Hra pojednává o hlavním hrdinovi jménem Petr, který trpí vysilující nemocí. Ta ho postupně stále více a více odděluje od aktivit, které má rád a spolu se zhoršujícím se zdravím se zhoršuje i jeho psychika. Petr v průběhu děje prochází stejnými situacemi jako ostatní, avšak pro něj jsou daleko těžší.

Roli Petra si přitom postupně vyzkouší každý z 8 účastníků, a to každý v jedné scéně, kterých je dohromady právě 8. Není třeba řešit pohlaví Petra, ani přesný medicínský název jeho choroby. Pohybujeme se v hypotetickém rámci, čase a modelových situacích, které přesto na konci složí pomyslnou skládačku až do posledního dílku. Akce je určená pro všechny, kdo se nebojí smutného tématu, pokusného formátu a sehrání rolí, které zpodobňují negativní přijímání nemocných většinovou společností. Hra je krátká a jednoduchá, mírou zážitku nikomu nezmění život, ovšem usiluje o to vyvolat v hráčích závěrečné zamyšlení nad existencí hlavního hrdiny a nad tím, jak se my jako společnost k podobným reálným „Petrům“ denně chováme.


… číst celé

11|3 2016
Obrázek pro akci Sklep

Sklep

V osadě Dobrá voda se v jednom sklepě schází skupinka spiklenců. Lidí, kteří do nedávna vládli osadě a stáli pevně proti jejímu připojení ke konkurenční frakci - k Jednotě. Do dneška si mysleli, že mají osadu pevně ve svých rukou, ale vše nasvědčuje tomu, že situace se nečekaně změnila! Co to pro ně znamená? Jak k tomu vůbec došlo? Zradil někdo nebo byla Jednota prostě lepším soupeřem než předpokládali? Půjde takový vývoj zvrátit? To jsou věci, které si spolu budou muset vyřešit, než se pustí do dalších kroků. Povede se jim to?


… číst celé

10|26 2016
Obrázek pro akci Brouk

Brouk

Scénovaný larp ve 12 obrazech na motivy díla Franze Kafky, zejména jeho povídky Proměna. Cílem této experimentální hry s divadelními prvky je navodit v účastnících pocity, tolik typické pro Kafkovu tvorbu: existenciální úzkost, bezvýchodnost situace, absurditu i tragikomické protiklady. Temnou atmosféru bude umocňovat blackboxová scéna s využitím světel a stínů. Kdo sebere odvahu nahlédnou do podivné mysli nadaného spisovatele a prožít zvláštní osudy jeho postav? Larp vznikl a bude uváděn v rámci projektu Česká duše.


… číst celé